SuomiEnglish
Kontaktuppgifter

Besöks- och postadress

Paattimaakarit Oy
Sahakatu 2
21200 Raisio / Finland


Växel
Tel. +358 20 7559 840
Fax. +358 20 7559 849

Placering på kartan


Inköpsfakturor

E-fakturaadress:
EDI-kod: 003706623110
Operatörens förmedlarkod: OKOYFIHH

Pappersfakturor:
Paattimaakarit Oy / Ostolaskut
Sahakatu 2, 21200 Raisio


På fakturorna ska numret på inköpsordern från Paattimaakarit samt köparens namn anges.
Förfrågningar om faktureringen sänds till: reskontra@paattimaakarit.fi

 

PERSONAL

Verkställande direktör
Sami Nurmela
(försäljning till företagskunder)
+358 50 3891 896
sami.nurmela@paattimaakarit.fi

Försäljningschef
Esa Nurmi
(försäljning till företagskunder)
+358 50 3891 893
esa.nurmi@paattimaakarit.fi

Köp och försäljning av timmer
Sami Ojala
+358 40 1629 923
sami.ojala@paattimaakarit.fi

Ekonomidirektör
Soile Kaunisto
(inköps- och försäljningsreskontra, försäljning av möbler)
+358 20 7559 840
soile.kaunisto@paattimaakarit.fi

Konstruktionsdirektör
Jarkko Oja
+358 50 5452 888
jarkko.oja@paattimaakarit.fi

Konstruktör
Eero Kovanen
+358 40 7462 077
eero.kovanen@paattimaakarit.fi

Produktionsledare
Heikki Virta
+358 40 7448 548
heikki.virta@paattimaakarit.fi

Arbetsledare
Tero Mikkola
+358 45 6331 344
tero.mikkola@paattimaakarit.fi

Arbetsledare
Juhani Peltoniemi
+358 50 3891 897
juhani.peltoniemi@paattimaakarit.fi

Styrelseordförande
Pekka Lohikoski
+358 50 3891 892
pekka.lohikoski@paattimaakarit.fi

Yritys Tuotteet Tuotanto Yhteystiedot